Xsara picasso, Fiat 500x, fiat 500x, alfa romeo 159 wymiary

118 2016/11/04

Nowoczesne trendy w rozwoju miast

Nowoczesne trendy w rozwoju miast
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (31)Trendy cittaslow, a więc miasta stawiającego przede wszystkim na komfortowe i bezpieczne życie mieszkańców, przestaje dotyczyć już tylko małych miejscowości, w których rezygnuje się z rozwoju przemysłu na rzecz np. turystyki. Coraz częściej włodarze większych, wojewódzkich miast stawiają na rozwój transportu publicznego oraz sieci ścieżek rowerowych i pieszych. Motoryzacja – szczególnie auta osobowe i ciężarówki – odchodzą na dalszy plan.

Obok trendu prospołecznego, pojawia się także trend inteligentnego miasta, a więc takiego, w którym wszystko funkcjonuje pod elektronicznym nadzorem. Mowa tutaj przede wszystkim o transporcie zbiorowym, ale nie tylko. Skuteczny monitoring pozwala znaleźć sprawców wypadków, kradzieży, a także szybko zareagować na kryzysową sytuację.
W nowoczesnych miastach zmierza się również do inteligentnej energetyki oraz zrównoważonego rozwoju w każdy aspekcie życia mieszkańców, również w kwestii wykorzystywania odpadów. Traktuje się je z „szacunkiem” aż do samego końca – do momentu przetworzenia ich na nowe produkty, czy wytworzenia z nich ciepła.

About 

Related Articles