Zasłonki samochodowe - test

Z jednej strony szczyt sezonu na artykuły przeciwsłoneczne dobiega końca, z drugiej, początek jesieni iście bajkowy. Mając nadzieję, że potrwa jak najdłużej, zrobiliśmy test roletek, które mogą przecież służyć cały rok.

2014-10-05 12 0
Test roletek

 

Na rynku mamy szeroki wybór zasłonek na okna. Tak mi się przynajmniej wydawało. Kiedy pierwszy raz stanęłam przed półką sklepową nie wiedziałam w którą stronę patrzeć i na co zwrócić uwagę. A jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, więc wzięłam najtańsze ;-)

Jak się dziś okazało, nie było to złe rozwiązanie. Wszelkiego rodzaju księżniczki mogą być uciechą wyłącznie dla naszych dzieci, bo wcale nie dają większego zaciemnienia. Za to zdecydowanie wpływają na cenę roletek.

Co więcej, mijając ostatnio auto sąsiadki zauważyłam aż 4 rodzaje roletek, które leżały nieużywane za tylną szybą. Na pytanie skąd ta różnorodność, o dziwo nie padła odpowiedź, która oznaczałaby bohatera bajkowego na każdy dzień. Sąsiadka usilnie szukała zasłonek, które w końcu spełnią swoje zadanie.

 

 

Na pierwszy rzut barwny Kubuś Puchatek i jego świta. Roletki o wymiarach 44 x 35 cm pasują do większości okien samochodowych. Montowane są na dwie przyssawki, które są zintegrowane z roletką. Cienki materiał, z jakiego jest wykonana roletka, nie zasłania widocznościna zewnątrz. Niestety roletka nie spełnia swojego zadania. Nadruk nie hamuje promieni słonecznych w zadowalający sposób. Zasłonki nie posiadają filtra UV. W zestawie 2 sztuki. Cena: ok 20 zł.

Drugi rodzaj, to roletki, które również są wykonane z cienkiego materiału, jednak barwione są na ciemne kolory. Wymiary to 44 x 35 cm, a w opakowaniu znajdują się 2 sztuki. Zasłonki nie ograniczają widoczności na zewnątrz. Nie organiczają również promieni słonecznych. Ich ciemna kolorystyka niestety nie poprawia skuteczności, choć pozornie w aucie jest ciemniej. Nie posiada filtrów UV. Cena: ok 20 zł.

 

Trzeci rodzaj nie odbiega mocno od poprzedników. Zasłonki wyróżnia jedynie kształt oraz większe wymiary (65 x 38 cm). W zestawie również 2 sztuki. Zasłonki przystosowane do okien o kształcie równoległoboku i nie dzielonych. Jak poprzednicy, nie zasłania widoczności, jednak ochrona przed słońcem, również kuleje... Cena: ok. 20 zł.

 

Czwarty typ i wreszcie odmiana. Roletki wykonane są z grubszego, zaciemniającego materiału, który jest perforowany, dzięki czemu nie zasłania widoczności na zewnątrz. Co więcej roletki mają filtr UV, więc chronią nasze dzieci przed promieniami słonecznymi. Roletki są szerokie (50 cm), więc należy zmierzyć okno przed ich zakupem. Aby poprawnie zamontować żaluzję potrzeba aż 55,5 cm szerokości! Plusem jest to, że roletka jest zwijana i nie musimy jej zdejmować kiedy chcemy otworzyć okno. Promienie, które mimo wszystko przedostają się do auta, nie są tak rażące. Niestety w zestawie mamy tylko 1 sztukę, a cena jest dość wysoka - około 60 zł.

Ostatnie z testowanych zasłonek są zdecydowanie najprostsze i najtańsze. W zestawie otrzymamy 2 sztuki roletek montowanych na przylepiec, który nie jest zintegrowany z zasłonką. Daje nam to możliwość dwóch sztuk na jednym oknie, co daje zadowalający efekt... ;-) Zasłonki nie posiadają filtrów UV. Cena: ok 6 zł.

comments powered by Disqus