Premiera: Ford Focus i Ford Mondeo - relacja

Piękna oprawa muzyczna, catering, blask reflektorów i kilkadziesiąt osób bijących brawa na stojąco, nie jest (jakby się mogło wydawać) przedstawieniem, ani wręczeniem nagród. Takie spotkanie, to premiera nowego auta...a w tym wypadku nawet dwóch! Zapraszam na relację z premiery Forda Focusa i Forda Mondeo.

2014-10-14 Marka Ford 16 0
Ford Focus

 

Bardzo miło zdobywać nowe doświadczenia. Takim też był udział w premierze nowych Fordów. Z wielu (naprawdę wieeelu) imprez i spotkań, w których uczestniczyłam, rzadko zdarza się, aby coś wygrało z cateringiem. Tu zaskoczenie. Dwie krótkie, zwięzłe i na temat przemowy, wielkie fanfary i oto zostaje odsłonięty nowy Ford Focus, a wszyscy biją gromkie brawa (naprawdę, brawa dla auta - sama klaskałam!).

 

Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Czy na kimś nie robi? Jeśli tak jest, to należy przypomnieć sobie jak wyglądała poprzednia wersja Focusa, wtedy wrażenie gwarantowane. Auto wygląda nowocześnie, ma opływowy kształt, ciekawy grill, eleganckie reflektory. Prowadzący spotkanie okreśłił grill jako agresywny. Patrzę i patrzę, za grosz agresji. Wręcz przeciwnie. Jak na moje oko, ten grill jest bardzo delikatny i bezpretensjonalny.

Co ciekawego oferuje nam Focus:
- Active Park Assist - tak, tak, to przyjaciel wszystkich takich jak ja, którzy nie przepadają za parkowaniem równoległym :-) wystarczy operować jedynie pedałami gazu i hamulca, reszta robi się sama,
- Active City Stop - jeśli jedziemy sobie spokojnie i tylko na sekundę, na momencik dosłownie zerkniemy na komórkę, to system wykryje samochód przed nami i włączy automatycznie hamulec. Koniec z tłumaczeniem, że ten samochód pojawił się nagle, a tak w zasadzie to znikąd!
- systemy zwiększające bezpieczeństwo takie jak utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, kontrola i analiza stylu jazdy oraz sygnalizacja sugerowanego postoju w przypadku wyczucia zmęczenia kierowcy, automatyczna zmiana świateł z miajania na drogowe oraz dostosowanie świateł do warunków drogowych,
- Ford My Key - czyli jak w reklamie kontrola rodzicielska wbudowana w kluczyk.

Super, że Focus nie ma małego bagażnika. Byłam pozytywnie zaskoczona jego gabarytem i mam szczerą nadzieję, że uda mi się go przetestwać z wózkiem, aby Wam dokładnie zdać relację.

Nowego Focusa dostaniemy w trzech wersjach: Trend, Trend Sport oraz Tytanium. Oprócz absolutnie podstawowych rzeczy, wersja podstawowa zawiera to co ważne z mojego punktu widzenia, czyli: Isofixy oraz system MyKey. Najtańszą wersję dostaniemy za 57.900 zł, a najdroższą za 99.740zł. Nie wliczając w kwotę dodatkowych pakietów wyposażenia.

 

Gromkie brawa zabrzmiały dwukrotnie, ponieważ Focus nie był jedyną atrakcją wieczoru. Ford zaprezentował również nową wersję Mondeo. Stylistycznie oba modele są bardzo podobne. Grill i maska to ich wspólne akcenty. Przy Mondeo mogę przyznać rację Panu prowadzącemu, że wygląda agresywnie. W zasadzie nie aż tak mocno, ale agresywniej niż Focus.

Mondeo ma wszystkie bajery z Focusa, a także coś jeszcze, co mnie szczególnie zainteresowało. Są to nadmuchowane tylne pasy bezpieczeństwa. Jest to system, który zwiększa ochronę szyi, głowy, i klatki piersiowej w razie wypadku. Przy zderzeniu pasy są automatycznie nadmuchiwane. Są zdecydowanie szersze, chronią większą powierzchnię ciała i zapewniają lepszą stabilizację. Warto też wspomnieć, że Mondeo w całości wyposażone jest w światła LED.
O ile Isofixy i system MyKey jest w pakiecie podstawowym, o tyle nadmuchowane pasy bezpieczeństwa dostępne są tylko w pakiecie Safety...

Plus za naprawdę duży i przemyślany bagażnik. Jest pojemny już na pierwszy rzut oka. Ciekawym rozwiązaniem są też szyny po których możemy przesuwać siatkę i dowolnie organizować przestrzeń bagażową.

Mondeo umożliwia nam również przewóz dzieci na przednim fotelu, gdyż za pomocą kluczyka możemy tu wyłączyć poduszkę powietrzną.
Najtańsza wersja kosztuje 89.000zł, a najdroższa 132.000zł plus dodatkowe pakiety wyposażenia. Możemy pokusić się również na wersję ekologiczną, hybrydę, za 122.000zł

Muszę przyznać, że dotychczas nie wykazywałam zainteresowania żadnym z tych aut, ale powyższa prezentacja naprawdę zachęciła mnie do Forda Mondeo. 

comments powered by Disqus